Szukasz pomysłu na pracę dyplomową? Podpowiadamy!

Wakacje dla wielu młodych osób będą czasem nie tylko odpoczynku. Wielu studentów pojedzie za granicę, aby w krótkim czasie podreparować stan domowego budżetu, a przy okazji podszkolić język. Dla wielu, będzie to również czas zastanawiania się nad przyszłością. Pewna grupa studentów w najbliższym czasie będzie mierzyć się też z wyzwaniem, jakim jest napisanie pracy dyplomowej. Dla wielu już samo wymyślenie tematu pracy może być niezwykle dużym wyzwaniem.

Niezależnie od kierunku, który studiujesz, powinieneś kierować się w wyborze tematu pracy własnymi zainteresowaniami albo tym, co może przydać Ci się na przyszłym stanowisku pracy. Jeśli jeszcze nie wiesz, co może być przedmiotem Twojej rozprawy, rozejrzyj się za… konkursami na najlepszą pracę dyplomową w danym zagadnieniu. Z jednej strony będzie to doskonała podpowiedź, z drugiej – najlepsza motywacja. Będziesz wiedział, że temat jest istotny, a chęć zgłoszenia pracy do konkursu zmusi Cię do dodatkowego wysiłku.

Jeśli niedawno obroniłeś tytuł magistra, zobacz, czy nie możesz zgłosić swojej pracy w jakimś konkursie. Przykładowo, absolwenci, którzy w 2017 lub 2018 r. bronili pracę na temat związany z rynkiem walutowym, mogą to zrobić i spróbować swych sił. Informacje na ten temat znajdują się tutaj:

Takie ogłoszenia często spotkamy na stronach internetowych konkretnych wydziałów, dlatego warto być z nimi na bieżąco. Dzięki konkursom możesz znaleźć w sobie dodatkowy bodziec do tego, by zgłębić dany temat i napisać naprawdę dobrą pracę, co przełoży się na Twoją satysfakcję, a może nawet – zawodowy sukces.