Nowy rok, nowa łazienka!

Wraz z rozpoczęciem nowego roku zaczynają się również postanowienia noworoczne. Jeśli jednym z nich jest remont starej, zniszczonej łazienki, to wart zainteresować się trendami w najbliższym roku. Co więcej, projekty łazienek uwzględniają je również w swoich ofertach. Ciekawym trendem jest rezygnowanie z kładzenia płytek na wszystkich ścianach. Tworzy się z kafelek półki na akcesoria łazienkowe, czy tez układa się je do nietypowych wysokości, żeby dodać nieoczekiwany element dekoracyjny do przestrzeni.

Taki rodzaj płytek ciekawie komponuje się z armaturą w kolorze mosiądzu. Szczotkowany mosiądz ma romantyczny charakter i subtelny blask, który ogłusza naturalny kamień. Nawet jako mały akcent, jak rama lustra czy podstawa balustrady, szczotkowany mosiądz wywiera duże wrażenie. Jeśli w łazience jest odpowiednio dużo miejsca, warto zdecydować się na zastosowanie wanien wolnostojących. Nadają one łazience nowoczesny, rzeźbiarski charakter.

Mała łazienka, duże spa

Nawet jeśli łazienka nie ma zbyt dużo metrów, można ją zaaranżować tak, żeby stworzyć w niej miejsce do odpoczynku i rozłączania się z dnia na dzień. Umieszczenie w niej spa sprawi, że będzie to Twój zakątek nieba, a łazienka stanie się Twoim ulubionym miejscem w domu. Inną opcją, zamiast spa nie przekonuje Was zbytnio są łazienki z jacuzzi. Ponieważ zamiast wanny mamy wolne miejsce, możesz postawić jacuzzi i wziąć prysznic na wypadek, gdybyś chciał wziąć szybki prysznic na przykład przed pójściem do pracy.

Myśląc o małych łazienkach, myślimy o małej ilości miejsca. Za każdym razem, gdy szukamy większej przestrzeni, a przy dekoracji małej łazienki możemy postawić prysznic zamiast wanny. Do wyboru jest wiele rodzajów pryszniców jest coraz więcej, nawet bardzo szerokich, chronionych ekranami, zwykle sięgających do sufitu. Prysznic staje się swego rodzaju małym pomieszczeniem, gdzie szukamy komfortu, cieszymy się prysznicem, spokojną chwilą relaksu w domu. Dlatego nowym trendem są coraz większe kabiny prysznicowe, a nawet kilka kabin prysznicowych, dzięki czemu oszczędzamy czas, a nie tylko przestrzeń.

Czysty design- nowoczesne aranżacje łazienki

Kiedy mówimy o łazience, czysty design oznacza, że nie jest ona ozdobną łazienką, ma minimalistyczny i funkcjonalny punkt. Przykładem tego może być łazienka z dużym prysznicem ze szklanymi drzwiami do ściany, tworząca elegancki i nowoczesny prysznic. Aby zrelaksować się podczas kąpieli i cieszyć się przyjemnym czasem, stosowany prysznic może mieć efekt deszczu. Można go uzyskać za pomocą odpowiedniej słuchawki, czy zamontowanej dodatkowo deszczownicy.

Jest on bardzo wygodny i nie jest zbyt skomplikowany do umieszczenia. Istnieje wiele dodatkowych aranżacji łazienki, które mogą być dopasowane do naszych wymagań i chęci. Na stronie Grupy Mo (https://grupamo.pl/category/lazienka/) znaleźć można wiele artykułów koniecznych do stworzenia łazienki marzeń. To tam znaleźć można odpowiednie płytki łazienkowe, zarówno proste i klasyczne, jak i nowoczesne, o geometrycznych kształtach czy nowoczesnych kolorach.