Miska bezkołnierzowa

Miska bezkołnierzowa – co to jest i jakie ma funkcje?

W tradycyjnej toalecie z kołnierzem jest małe obrzeże miski muszli klozetowej. Umożliwia zatrzymanie wypływu wody ze spłukiwania i zapewnienia czyszczenie całej miski. Wnęka, która się znajduje ukrywa obszar, przez który przepływa woda spłukująca. Jest to jednak bardzo trudne do czyszczenia miejsce. Miska bezkołnierzowa, jak sama nazwa wskazuje, kołnierza nie posiada. Przeczytaj przed zakupem, wszystko co warto wiedzieć o miskach bezkołnierzowych.

Miski bezkołnierzowe – najważniejsze parametry produktu

Zasada działania miski wc bez kołnierza jest prosta: kołnierz tradycyjnej muszli wc jest zastąpiony lekkim reliefem na całej powierzchni miski, która przewodzi wodę, zapewniając doskonałe spłukiwanie. Woda jest następnie wyrzucana przez boczne otwory poddane obróbce hydrodynamicznej, które kierują przepływ w kierunku przedniej części misy, jednocześnie oszczędzając jej energię.

Podczas zakupu pojawia się pytanie czy miska wc bez kołnierza rozchlapuje wodę. Otóż nie, gdyż mechanizm rozprowadzania wody płuczącej został tak skonstruowany by strumień wody kierował się do wewnątrz misy bezpośrednio z otworów bocznych.

Toalety bezkołnierzowe – wszystkie ich zalety o których musisz wiedzieć

Miska WC bez kołnierza, niezależnie od marki i modelu, ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjną miską WC. Nie ma również żadnych przeciwskazań by miska bezkołnierzowa były stosowane do zawieszanych toalet.

Warto wiedzieć, że do toalety bezkołnierzowej nie pasują tradycyjne zawieszki. Rozwiązaniem jest natomiast zastosowanie przyklejanych kostek lub takich, które wrzuca się do spłuczki, jeśli nie jest ukryta w ścianie.

Miski bezkołenierzowe są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. I to czystości na najwyższym poziomie. To także rozwiązanie w pełni higieniczne, bakterie nie ukryją się w żadnym zakamarku. Jednocześnie toaleta bezkołnierzowa pozwala na znaczne oszczędności wody co przyczynia się do częstego wyboru właśnie takiego rozwiązania w nowoczesnej łazience.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem miski WC do swojej łazienki, koniecznie przeczytaj przed zakupem, dlaczego warto na taki wybór się zdecydować. Miska wc bez kołnierza to także niepowtarzalny design i prostota w jednym. Perfekcyjnie wpisuje się w elegancko zaaranżowaną przestrzeń w każdej łazience.