Jaki kolor wybrać do nowoczesnego salonu?

Kiedy zastanawiamy się, jak urządzić salon, jednym z najczęstszych problemów jest wybór kolorystki ścian. Z jednej strony chcemy, by było to pomieszczenie widne i przytulne, z drugiej zależy nam na tym, by użyte przez nas kolory miały charakter i były wyraziste. Jakie rozwiązanie wybrać do aranżacji salonu?

Uniwersalnym rozwiązaniem jest wybór bieli. To odcień chętnie wykorzystywany w wielu stylach wnętrzarskich. Na jej tle wszystkie elementy wyposażenia będą wyeksponowane. Aby urozmaicić projekt możemy zdecydować się na wybór dodatków w naszym ulubionym kolorze. Ciekawie będzie też wyglądać ściana wyklejona tapetą do salonu o niepowtarzalnym deseniu.

Nowoczesne salony lubią ciemne kolory. Elegancką aranżację uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na szarą kolorystykę. Zamiast jednolitego koloru ściany możemy wybrać beton architektoniczny. Jego faktura już sama w sobie będzie prezentować się bardzo dekoracyjnie. W połączeniu z szarością możemy zestawić też intensywne barwy. Warto też przemyśleć kwestię oświetlenia salonu. Dodatkowe lampki z jasnym światłem o dość chłodnej barwie doskonale uzupełnią wnętrze. Możemy oczywiście zdecydować się na tradycyjne żyrandole do salonu. Wybierzmy te o prostym designie, które najlepiej sprawdzą się nowoczesnym salonie.

Kolorystyka ścian zależy w dużym stopniu od rozmiaru pomieszczenia. W mniejszych wnętrzach warto wybierać jasne barwy, a jeśli łączymy kolory, pamiętajmy, by ciemniejsze znalazły się bliżej podłogi. W ten sposób powiększymy optycznie wnętrze naszego pokoju dziennego.