Echo serca u dzieci w Poznaniu

W Poznańskich gabinetach Neomedica opieką obejmuje się nie tylko dorosłych, ale i małych pacjentów. Już od pierwszych dni swojego życia mają dostęp do wszystkich badań. Jednym z nich jego echo serca . Wykorzystuje ono fale ultradźwiękowe, dzięki którym na ekranie ukazuje się obraz pozwalający na ocenę pracy serca dziecka. Jest to badanie pozwalający na ocenę przepływów metodą Dopplera (ECHO)- obecnie jest podstawową metodą nieinwazyjnej diagnostyki serca.

Nie jest ono bolesne, a maluszka nie trzeba do niego zbytnio przygotowywać. Dzięki badaniu w szybki sposób można dokonać oceny budowy i działania zastawek serca, diagnozowania wad serca, sprawdzenia wielkości i pracy komór serca czy stwierdzenie jej wydolności krążeniowej.

Co pozwala zdiagnozować badanie

Badanie to pozwala na stwierdzenie występowania wad i nieprawidłowości serca. Wykonuje się je przy nadciśnienia tętniczego, czy podejrzeniu występowania chorób układu krążenia. Ułatwia zdiagnozowanie zapalenia mięśnia sercowego oraz wsierdzia. Pozwala na kontrolę zaburzeń rytmu serca i pozwala na wykrycie przerostu mięśnia sercowego.

Jak przygotować dziecko do badania

Dzieci nie trzeba zbyt przygotowywać do badania, jednak warto by było ono w czasie wykonywania badania spokojne i najedzone. Wszystkie wytyczne, jak również formularz zgłoszenia dziecka do specjalisty, można znaleźć na stronie NeoMedica: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/badania-kardiologiczne/echokardiokrafia-serca-echo/